MANIFESTACJA W WARSZAWIE W DNIU 09.10.2021r.

13 października 2021

9 października odbyła się w Warszawie pikieta ZNP pod hasłem „Dość arogancji i braku szacunku!”.

Uczestniczki i uczestnicy zgromadzili się w kilku punktach na Al. Szucha.                       Skandowali „Solidarność naszą bronią!”.

W pikiecie byli z nami: nauczyciele, pracownicy oświaty, dyrektorzy, rodzice, studenci, przedstawiciele/ki organizacji pozarządowych i ruchów społecznych.

Nie zabrakło również naszych przedstawicieli z Gniezna i Witkowa;

Prezes Oddziału ZNP w Gnieźnie – Anna Brodnicka, Agnieszka Zawadzka, Arleta Szulc, Ilona Prus, Prezes Oddziału we Witkowie – Anna Jędrzejczak i Małgorzata Krauze.

Sławomir Broniarz powiedział do zgromadzonych : Sprowadziła nas tutaj chęć wyrażenia dezaprobaty wobec pomysłów ministra. Chcemy wolnej, niezależnej i autonomicznej szkoły opartej o wolnego, niezależnego, dobrze wynagradzanego nauczyciela. Chcemy szkoły wychowującej ku przyszłości. Tymczasem projektowane zmiany uderzają w istotę zawodu nauczyciela!

„Życzę nam czasów, kiedy oświata będzie priorytetem dla rządzących. Czasów, gdy status nauczycieli będzie wysoki a edukacja będzie doceniania. Czasów, w których nauczycielowi się ufa, bo bez zaufania niczego nie osiągniemy. Życzę czasów, kiedy w pracy otrzymamy wszystkie potrzebne nam rzeczy do pracy, jak papier czy drukarka. Życzę nowoczesnej szkoły na miarę XXI wieku, otwartej, szkoły w której wszyscy jesteśmy partnerami. Życzę nam ministra praktyka a nie teoretyka. Ministra, który przepracował w szkole choć 10 lat a nie polityka” – mówił nauczyciel Marcin Domin, prezes Oddziału ZNP w Nowym Targu .

Uczestnicy pikiety skandowali:                                                                                „Czerwona kartka dla ministra Czarnka:

za kłamstwa

za degradację oświaty i naszego zawodu

za pseudopodwyżki

za niszczenie autonomii polskiej szkoły!

Czerwona kartka dla ministra Czarnka!”.

Przedstawiciele ZNP złożyli petycję, którą przyjął pracownik MEiN na dziedzińcu przed wejściem do budynku resortu.

Szczegóły z protestu na stronie ZG ZNP:

Obraz11Obraz10Obraz3Obraz2