WYPŁATY REKOMPENSAT ZA STRAJK DLA CZŁONKÓW ZNP

3 października 2019

Od października 2019 r. z funduszy Oddziału ZNP w Gnieźnie ruszyła wypłata częściowych rekompensat dla członków ZNP za udział w strajku. Nasz Oddział podjął uchwałę o wypłacie rekompensat według następujących kryteriów:

1. Liczba dni strajkowych.
  2. Małżeństwa nauczycielskie ( gdy oboje małżonkowie strajkowali).
  3. Osoby samotne, lub samotnie wychowujące dzieci.
  4. Sytuacja materialna, zdrowotna i życiowa w rodzinie.

Małżeństwa nauczycielskie ( gdy oboje małżonkowie strajkowali ) – 150,00 zł.

Nauczyciele samotni i  samotnie wychowujący dzieci – 100,00 zł.

Pozostali – 50,00 zł.

Nasz Oddział przyjął 130 wniosków od Członków Związku. Wszystkie zostały przeanalizowane i  rozpatrzone  według wyżej przyjętych kryteriów. Dziewięć wniosków odrzucono, ponieważ nie spełniały wymogów formalnych i nie zawierały żadnego uzasadnienia. Wszystkie pozytywnie rozpatrzone wnioski zostały wysłane do Zarządu Głównego w Warszawie.

Nasz Oddział z własnych środków zaczął wypłaty rekompensat według wyżej wymienionych kryteriów.

W pierwszej kolejności wypłacamy rekompensaty dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i szkół gminnych. W dalszej kolejności dla nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli.

Wypłata rekompensat z ZG odbywa się sukcesywnie według zasad przyjętych przez centralę związkową.

—————————————————————————————————-

W miesiącu czerwcu rozpatrywano również wnioski kierowane do Społecznego Funduszu Strajkowego. Wnioski były sprawdzane przez nasz Oddział tylko pod względem  formalnym i po weryfikacji odesłane do Zarządu Głównego, który zobowiązany był przekazać je do Społecznego Funduszu Strajkowego. Pod względem formalnym przeanalizowano 217 wniosków. Na decyzję Społecznego Funduszu Strajkowego nie ma wpływu ZNP.