Wycieczka Sekcji Emerytów i Rencistów do Grudziądza
27 czerwca 2026
W czwartek 25 czerwca odbyła się wycieczka Sekcji Emerytów i Rencistów do Grudziądza. Grudziądz to miasto założone w trzynastym wieku przez krzyżaków. W trakcie wycieczki uczestnicy poznali historię miasta, zobaczyli między innymi średniowieczny układ urbanistyczny miasta, panoramę od strony Wisły, utworzoną przez kompleks spichlerzy, dawny kościół farny świętego Mikołaja, wzgórze zamkowe z wieżą Klimek. Inne atrakcja Grudziądza to stare mury miejskie, brama wodna, pomnik ułana z dziewczyną, pomnik Mikołaja Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego. Był też czas wolny na kawę i samodzielne zwiedzanie miasta. Następnie o godzinie 15:30 – obiad w restauracji Twierdza Smaków . O godzinie17:00 autokar wyruszył w drogę powrotną do Gniezna. Pogoda i atmosfera dopisały. Wycieczka była bardzo udana.


